Wybierz swój język

Blog

Chmura punktów

Chmura punktów. Czym jest?

Chmury punktów powstają przez skanowanie laserowe 3D. Najprościej mówiąc, są cyfrowym odwzorowaniem otoczenia, w którym dokonano skanowania. Pomiary z wielu miejsc mogą być ze sobą łączone, dzięki czemu możliwe jest przeniesienie np. całego budynku do dowolnego środowiska 3D. (więcej…)

badania termowizyjne budynku

Po co robi się zdjęcia termowizyjne budynku?

Badania termowizyjne stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim można przeprowadzić dokładną diagnostykę cieplną budynku, która obejmuje jego obudowę termiczną, instalacje, źródła ciepła, zawilgocenie czy nieszczelności. Zdjęcia termowizyjne pozwalają na określenie temperatury konstrukcji i znalezienie mostków cieplnych, mają więc ogromne znaczenie w nowoczesnym budownictwie. (więcej…)

modelowanie BIM

Czym jest modelowanie BIM i dlaczego staje się tak popularne?

W ostatnich latach, gdy mówi się o projektowaniu i modelowaniu coraz częściej można usłyszeć zwrot: modelowanie BIM. Czym ono jest? Modelowanie BIM szturmem podbiło serca architektów, projektantów i inżynierów. Pozwala na zbudowanie budynku w wirtualnym świecie i rzetelną ocenę jego całego cyklu życia, zanim pierwsze maszyny wjadą na plac budowy. Co warto jeszcze wiedzieć o modelowaniu BIM? (więcej…)