Wybierz swój język

Zastosowanie

model - rury

Reklama

Wirtualne spacery 3D to prosta i efektowna metoda na zwizualizowanie dowolnego miejsca w celach reklamowych lub promocyjnych. Dzięki możliwości użycia interfejsów web ta metoda dociera do szerokiego grona odbiorców niskim nakładem kosztów.

Architektura

Najważniejszym zastosowaniem technologii skanowania 3D jest opracowanie dokumentacji powykonawczej. Pomiary 3D, efektem których powstają chmury punktów jako obiekty wyjściowe do przygotowania różnorodnych produktów, jakimi mogą być rzuty, przekroje i widoki elewacji. Mnogość formatów wyjściowych (AutoCAD, Microstation, IFC, Revit i inne) umożliwia wykorzystanie skanowania 3D przy niemal wszystkich inwestycjach. W porównaniu ze standardowymi metodami pomiaru istniejących budynków inwestor zyskuje na czasie oraz otrzymuje dużo dokładniejsze odwzorowanie obiektu. Pozyskane dane można w łatwy i widowiskowy sposób przedstawić za pomocą narzędzi web (online) jak i przeglądarek stacjonarnych (offline).

budynek
pkt5b

Instalacje sanitarne i przemysłowe

Pomiary inwentaryzacyjne stosuje się przy sporządzaniu dokumentacji powykonawczej. Modele istniejących budynków wraz z instalacjami są nieocenionym źródłem danych podczas modernizacji lub rozbudów, gdzie koordynacja i rozwiązania bezkolizyjne są najważniejsze. Dzięki uniknięciu problemów już na etapie projektowania instalacji inwestor oszczędza czas i pieniądze. Dzięki współpracy z grupą TDEC umożliwiamy kompleksową obsługę przedsięwzięć od pomiarów po gotową dokumentację wykonawczą.

Zabytki

Ortoobrazy i skanowanie 3D z przygotowaniem siatki Mesh to doskonałe i szybkie metody na dokumentację zabytków. Dokładne odwzorowanie barw i wysoka rozdzielczość sporządzanych skanów zapewniają otrzymanie perfekcyjnych rezultatów.

pkt2b
Rynek

Planowanie przestrzenne, geodezja

Chmura punktów może zostać użyta do opracowań topograficznych. Dzięki bliskiej współpracy z biurem geodezyjnym i możliwości skanowania 3D rozległych terenów umożliwiamy tworzenie ortofotomap, map topograficznych 3D oraz map dwuwymiarowych w dowolnym standardzie.